5 روند شگفت انگیز فناوری ساخت و ساز در سال 2019

شگفت انگیزترین روندهای فناوری ساخت و ساز در سال 98  ....

 در حالی که شرکتهای مختلف در سراسر جهان برای یافتن راه های جدیدی برای رقابت در سال 2019 تلاش می کنند ، نوآوری در فناوری ساخت و ساز یکی از مهمترین رقابتها در سال 98 شده است. به نظر می رسد که فناوری و تکنولوژی همانند سرعت نور در حال پیشرفت و حرکت رو به جلو است و پیگیری نوآوری ها دشوار است زیرا بروز رسانی اهداف بزرگ نیازمند سرمایه و اتاق فکر است .

همانطور که منتظر یک سال جدید دیگر با نوآوری در فن آوری توسعه و ساخت و ساز هستیم ، لیست خود را از جالب ترین روندهای این زمینه بررسی میکنیم. برای شرکتهایی که به طور فعال درگیر تلاش برای بهبود امنیت ، کارایی و کیفیت هستند ، این روند تماشایی است.

 

  1. اینترنت اشیاء (IOT) :

همانطور که شاهد افزایش مداوم پذیرش فناوری داده محور در ساخت و ساز هستیم ، همچنین شاهد نوآوری هایی در نحوه استفاده از این فناوری برای ایجاد راندمانهای جدید خواهیم بود. سنسورهای تعبیه شده در یک محوطه کاری متصل ، فرصت های عظیمی را برای جمع آوری و مدیریت داده های مربوط به ایمنی ، عملکرد مواد و گردش کار عملیاتی ، فقط برای نامگذاری چند مورد ایجاد می کنند. دستگاه های هوشمند و فناوری ساخت و ساز و همچنین سنسورها و دوربین های داخلی می توانند به نرم افزار مدیریت ساخت و ساز یا پنل های هوشمند گره خورده و تصویر واضح تری از پیشرفت ساختمان و گزارش وضعیت در زمان واقعی ارائه دهند.

 

این ادغام نه تنها بر جریان یک پروژه تأثیر می گذارد ، بلکه داده های اصلی و مبنا را نیز فراهم می کند که پس از تحویل مورد بررسی قرار می گیرند تا جزئی از مدیریت عملیاتی شوند. سنسورهایی که اطلاعاتی در مورد شرایط محیطی و عملکرد ساختاری ارائه می دهند از اهمیت ویژه ای در این زمینه برخوردار هستند.

 

مانند دستیار هوشمند صوتی الکسا : دستیار صوتی Echo Dot محصولی از شرکت amazon است. این محصول پیشرفته این امکان را به شما می‌دهد که بسیاری از اقدامات و فعالیتهای روز را تنها با فرمانهای صوتی انجام دهید. ابعاد آن بسیار کوچک است و همینطور دستیار صوتی الکسا باعث شده که بدون آن‌که فضای زیادی را اشغال کند، آن را روی میزکار خود قرار دهید و از طریق فناوری بلوتوثی یا از طریق Wi-Fi به اینترنت می‌تواند به وسایل هوشمند مختلف متصل شود و به‌صورت صوتی آن‌ها را مدیریت کنید و همچنین دارای قابلیتهای نظیر بررسی وضعیت آب و هوا، ساعت، درخواست رزرو هتل، خرید کالا تحت شبکه از آمازون و حتی پخش موسیقی مورد علاقه‌تان را به‌صورت آنلاین از آن درخواست کنید.جنس بدنه‌ی این محصول از پلاستیک با کیفیت است که می‌تواند در برابر بسیاری از صدمات و آسیبهای احتمالی مقاومت خوبی از خود به نمایش بگذارد. وجود رقص نور زیبا در اطراف Echo Dot به زیبایی  این محصول هوشمند نیز افزوده است.

شگفت انگیزترین فناوری هوشمندجدیدترین محصول هوشمندمحصول هوشمند سال جدید تجهیزات ساختمانهای هوشمند

فناوری هوشمند پیشرفته دیجیتال لمسی روز دنیا

 

 

  1. هوش مصنوعی و یادگیری ماشین :

از آنجا که اینترنت اشیاء می توانند اعتماد اغلب شرکتها را بیشتر به خود جلب کنند ، شرکت های ساختمانی برای مدیریت همه این داده ها به ابزارهایی نیاز دارند. اینجاست که یادگیری ماشینی به طور فزاینده ای بسیار مهم است. سیستمهایی که داده ها را از محل کار متصل به هم جمع می کنند و سازماندهی می کنند بسیار مهم می شوند زیرا شرکت های ساختمانی برای مدیریت کارآمد پروژه به اطلاعات زمان واقعی متکی هستند.

یادگیری هوش مصنوعی و ماشین آلات در ساخت و ساز برای جمع آوری و تجزیه و تحلیل چندین جریان از داده ها از یک گردش کار دیجیتال یکپارچه صورت میگیرد. هوش مصنوعی صحیح آموزش دیده می تواند داده ها را سریعتر از یک اپراتور انسانی طبقه بندی کند ، و زمان لازم را برای به دست آوردن واضح ترین تصویر از مسائل مربوط به محدوده کاری را کاهش دهد.

  

  1. تجزیه و تحلیل پیش بینی :

در کنار یادگیری ماشینی ، سیستمهایی که نه تنها اطلاعات را به دفتر مرکزی می دهند بلکه می توانند نگاهی به جلو داشته باشند و بینش نگرانی های مربوط به ایمنی ، برنامه ریزی یا چشم انداز بودجه را افزایش دهند ، شاهد افزایش توسعه و نوآوری هستند. تجزیه و تحلیل پیش بینی کننده ترکیبی از تکنیک هایی مانند داده کاوی ، آمار ، مدل سازی ، یادگیری ماشین و هوش مصنوعی برای تجزیه و تحلیل داده ها و پیش بینی آینده است. هدف از تجزیه و تحلیل پیش بینی ایجاد یک روش جدید برای حل مسئله از طریق استفاده از داده ها ، پیش بینی الگوهای موجود در گردش کار و برجسته کردن راه حل های نوآورانه است. سیستم های پیش بینی می توانند مشکلات و همچنین فرصت ها را پیش بینی کرده و به مدیران پروژه در تصمیم گیری های مهم بینش دهند.

ما هنوز به دنبال ساختارهای این فناوری مهیج هستیم ، اما می دانیم که شرکت های ساختمانی شروع به کشف پتانسیل های خود می کنند.

 شرکت های ساختمان هوشمند

 

4- واقعیت مجازی / واقعیت افزوده :

واقعیت مجازی ، که دیگر تنها مربوط به بازی های ویدیویی نیست ، فناوری دیگری است که رو به رشد است و در کنار آن واقعیت افزوده است. ابزاری که VR و AR را به محیط کار می آورد همه جا بیشتر و بیشتر مورد علاقه (و همچنین کاربرپسندتر) قرار می گیرد و هرچه این فناوری در گردش کار دیجیتال یکپارچه تر می شود ، امکاناتی که باز می شوند بی حد و حصر به نظر می رسد. واقعیت مجازی در ساخت و ساز امکان مقایسه زمان واقعی مدلهای سه بعدی با فضاهای فیزیکی را فراهم می آورد.

ابزارهای VR و AR در حال حاضر باعث کاهش کارآیی و افزایش ایمنی می شوند. به عنوان مثال ، کلاه ایمنی Daqri ، آگاهی از وضعیت را به کاربران بهبود می بخشد و توجه به عوامل محیطی ، مانند اختلاف دما و شرایط ناایمن را مورد توجه قرار می دهد. همچنین می تواند برای افزایش دقت در تاسیسات پیچیده مورد استفاده قرار گیرد و دنیای کاملاً جدیدی برای همکاری بین طراحان نوآور و سازندگان ایجاد می کند.

 محصولات خود مختار هوشمند با کنترل از راه دور

  

5- تجهیزات خودمختار :

در حالی که VR در حال افزایش بهره وری انسانها است ، اتوماسیون و رباتیک مسیری را برای ایمنی و کارآیی بیشتر از جمله استفاده از هواپیماهای بدون سرنشین در ساخت و ساز فراهم می کند. ارسال یک پهپاد برای بازرسی از یک محل کار باعث صرفه جویی در وقت می شود و به جای صعود از داربست ها و پیمایش از خطرات احتمالی یک محل کار ، تکنسین این نوع فناوری بکار میرود. یک نمونه از این ، هواپیماهای بدون سرنشین Skycatch ، می تواند یک مدل سه بعدی از یک منطقه تولید کند که اجازه می دهد محاسبه خودکار مساحت ، حجم زمین منتقل شود و سایر اطلاعاتی که زمانی به انجام چندین روز نیروی انسانی نیاز داشتند.

 

چه چیزی این نوآوری های فناوری ساخت و ساز را هدایت می کند؟

ما می خواستیم لحظه به لحظه صحبت کنیم و در مورد آنچه موجب اتخاذ این نوآوری ها در صنعت ساخت و ساز است صحبت کنیم. ناگفته نماند که رقابت در اینجا مهم است. از آنجا که بسیاری از شرکتهای در رقابت با قیمت را دشوار می دانند ، باید راه هایی برای کاهش هزینه ها و ناکارآمدی ها بیابیم. ما همچنین شاهد هستیم که متخصصان با دانش خود این اختلاف قیمت و کیفیت را از بین ببرند.

فناوری راهی برای گرفتن بخش اعظم آن تجربه قدیمی و ایجاد شکاف در دانش نوین است.

سرانجام ،این فناوری های روز  باعث همکاری بیشتر شرکتها میشود و به سهامداران و صاحبان این امکان را می دهند تا اطلاعات دقیق در مورد وضعیت پروژه و تصمیمات را در اختیار شما قرار دهند. آنچه می بینیم ترکیبی از دانش قدیمی و اطلاعات جدید است ، زیرا ما با صنعت به آینده می رویم.