عملکرد پرده برقی در خانه های هوشمند

پرده برقی چیست و انواع سیستم های پرده برقی ؟

موتور پرده برقی و قابلیت های موتور پرده برقی KNX ؟

آیا میتوان پرده های قدیمی را هوشمند کرد و قابلیت های سیستم پرده برقی در ساختمان هوشمند ؟

 

عملکرد پرده برقی در منازل هوشمند

پرده برقی نیز مانند سایر تجهیزات درون ساختمانی هوشمند برای آسایش و رفاه حال کاربران تولید شده اند، زمانی است که مورد توجه بسیاری از مصرف کننده ها قرار گرفته است از این موارد تنها در ساختمان ها با متراژ بالا استفاده نمیشود بلکه این دیدگاه اشتباه است که حتما برای خانه های بزرگ یا به اصطلاح خودمان لوکس باشند زیبایی آنها در متراژ های پایین نمو بیشتری دارد و حتی طرفداران زیادی را به خود جلب کرده است.

 

 

پرده برقی به چه معناست؟

پرده برقی نوع یا جنس خاصی از پرده نیست اگر از باز و بسته کردن پرده های خانه کلافه شده اید به سادگی می توانید پرده ها را با نصب یک موتور معمولی به صورت الکتریکی و تنها از طریق قدرت برق جمع کنید. چنانچه منزل شما به تجهیزات اسمارت قابل نصب باشد،سیستم کنترل می تواند با کنترل پرده های الکتریکی، آپشن های متفاوتی را از لحاظ برنامه ریزی و استفاده بهتر و به جا از پرده ها، برای شما به ارمغان بیاورد و میتواند پرده های منزل شما را تحت سناریوها و کلید های سناریو پذیر همچون کلید سناریو savekey و برنامه های متنوعی کنترل نماید. به عنوان مثال با یک برنامه ریزی آسان با طلوع آفتاب و نور خورشید باز شوند و با غروب آفتاب، به علت ایجاد محدودیت در دیده شدن فضای داخل خانه بسته شوند، همچنین می توانید به سیستم موتور پرده ها و توسط کلیدهای سناریو برنامه یا ساعت باز و بسته شدن پرده ها را به آنها بدهید یا از آنها خواست که مواقعی که مهمان در منزلمان حضور دارد به حالت onWork یا روشن شوند، و یا هنگامی که از منزل بیرون میروید با تشخیص عملکرد سنسورها و کلیدهای کنترل پرده برقی هوشمند پرده ها به طور خود به خود بسته شوند. و علاوه بر این امکانات، میتوان پرده ها رو با زدن یک کلید از روی مانیتور یا تاچ پنل های دیجیتالی همچون Multitek کنترل کنید.(لمس کلیدهای تاچ هوشمند-کنترل روی ساعت مچی اسمارت-کلید برقی لمسی – ریموت کنترل مرکزی خانه هوشمند...)

 

موتور پرده برقی هوشمند

موتور پرده برقی و توانایی های موتور پرده برقی KNX :

موتور پرده هوشمند KNX قابلیت باز و بسته کردن پرده های برقی بر اساس نوع سناریو پذیری تعریف شده یکی از قابلیتهای است.در کنار این موتور امکان تنظیم پرده بصورت دستی در مواقع اضطراری در صورت قطعی برق و ... وجود دارد و درصورت افزایش حرارت داخلی موتور برای جلوگیری از صدمه به مکانیزم عملکرد ،موتور بطور خودکار متوقف میشود که این امر کاهش ضررات احتمالی را درپی خواهد شد.شما میتوانید با استفاده کلیدهای سناریو پذیر عملکرد موتور برقی خود را تحت کنترل خود بگیرید و آن با قفل کودک برنامه ریزی کنید و به صورت كاملا هوشمند طول يك ريل را اسكن كرده و سرعت موتور را متناسب با طول ريل تنظيم مي نمايد،قابليت كنترل و فرمان پذيري از طريق سيستم هوشمند و یا به صورت دستي میتوان قابلیت کنترل با ریموت را بر روی آنها اعمال کرد و همچنین میتوانید حداکثر تا 20 متر ريل و 120 كيلوگرم پرده قابليت باز و بسته كردن پرده به  صورت كنار بازشو و وسط بازشو از يك موتور داراي موتور بی صدا و سایلنت بهره گيري از تكنولوژي آلمان و دیگر کشورهای اروپایی بهره برد. از معضلات همیشگی پرده های منزل سختی باز و بست کردن آن خصوصا پرده های با طول زیاد می باشد بطوریکه اکثر مواقع به دلیل پاره شدن نخ و یا سفت بودن نخ آن فرد از باز و بسته بودن پرده منصرف می شود و در واقع از نور روز محروم مانده و منظره ی پیش روی ساختمان خود را نمی بیند همچنین در برخی موارد کنترل پرده ها به قسمت های دور از دسترس و پشت مبل ها انتقال می یابد و دسترسی به نخ پرده بسیار سخت می شود.
اما اکنون شما می توانید با استفاده از موتور های پرده برقی و ریل های پرده برقی تمام این مشکلات را رفع و براحتی هر زمان و مکانی که خواستید می توانید پرده های خود را فقط با لمس یک دکمه باز کنید از نور لذت ببرید.

 پرده های برقی خانه هوشمند

 

آیا میتوان پرده های قدیمی را هوشمند کرد ؟

فرقی نمی کند پرده کناررو دارید ، بالارو یا وسط بازشو. موتورهای پرده برقی هوشمند با تشخیص ابتدا و انتهای ریل پرده طول مسیر را فرا گرفته و براحتی پرده را برای شما به زیبایی تمام باز و بسته می کند و در انتهای ریل سرعت خود را کاهش می دهد تا از پارگی و فرسودگی پرده بکاهد و دیگر نیاز به تماس مستقیم دست شما برای کشیدن پرده و کثیف کردن پرده ها منزل خود به مرور زمان نباشید این کار تنها با موتورهای هوشمند میتوانند پرده ها شما تحت ریل و ماکنیزم جدید تنها با قابلیت کنترل از راه دور یا کلیدهای سناریو پذیر همچون کلیدهای سیوکی انجام داد.
همچنین شما می توانید سرعت موتورهای پرده برقی ما را تغییر دهید و در صورت نیاز دور موتور را سریع تر یا آهسته کنید. این نوع از موتور های پرده برقی جدا از سیستم هوشمند نیز قابل اجرا بوده و توسط ریموت کنترل قابل کنترل می باشند.با افزودن پرده برقی به سیستم هوشمند می توانید فرمان باز وبستن آن ها را از طریق نرم افزار نصب شده روی موبایل خود  به کنترل پرده ها نصب شده بپردازید کاری بسیار آسان و راحتی که در اختیار شما قرار میگیرد. به عنوان مثال ساعت 6 صبح هنگام اجرای سناریوی بیداری در اولین قدم پرده های اتاق خواب شما به کنار رفته و نور روز وارد اتاق شما میشود و زمانی که پرده ها را به حالت اتوماتیک برنامه ریزی میکنید در هنگام تاریکی پرده ها به صورت خودکار بسته شده و صبح ها مجدا باز می شوند.با استفاده از سیستم پرده برقی هر پرده با هر سایز و ارتفاعی حتی به صورت خم قابل کنترل از هر نقطه و هر زمانی می باشد.

کلیه ی این اقدامات درسیستم هوشمند بدون صرف وقت و انرژی زیاد از سوی کاربر، توسط سیستم مرکزی خانه هوشمند مدیریت می شود.

 

 پرده برقی ساختمان های هوشمند

 

نکته مهم :

برخی از کاربران خانه هوشمند تصور می کنند که استفاده از پرده برقی موجب محدود شدن طیف انتخابی آنها درگزینش پرده ای متناسب با دکوراسیون خانه هایشان گردد. در صورتی که جای هیچ نگرانی وجود ندارد و سیستم پرده برقی نه تنها به شما تحمیل نمی کند که از مدل های محدودی استفاده کنید، بلکه برای انواع گوناگون پرده های موجود در بازار راه حل ویژه ای ارائه داده است. به علت استفاده ی آسان از سیستم پرده برقی هوشمند، امکان بهره گیری از منظره ی زیبای پشت پنجره برای شما فراهم می شود. حرکت دادن پرده های شیک و چند بخشی فضای نشیمن و پذیرایی کار دشوار و زمانبری بوده و ممکن است موجب بهم خوردن دیزاین پرده منزل نیز گردد. به همین دلیل در بسیاری از موارد کاربران ترجیح می دهند ، هیچ وقت زحمت باز و بسته کردن این پرده ها را متحمل نشوند. با دستیار صوتی هوشمند echo dot یا همان الکسا نیز میتوانید پرده های برقی خود را (پرده سینمای خانگی - پرده های نشیمن و...) با فرمان صوتی کنترل کنید.

 سیستم پرده برقی هوشمند

موتور پرده برقی و الکتریکال

 

انواع تجهیزات پرده برقی :

پرده های کرکره ای بالارو  _ پرده های سایبان _ پرده های از کنارجمع شو

در صورتیکه  موتور های برقی متناسب با وزن و مدل پرده خانه خود  را نصب و استفاده نمایید. توجه داشته باشید که استفاده از ریل پرده برقی الزامی است. شما در پرده های هوشمند به جای داشتن ریل پرده معمولی باید از ریل برقی پرده استفاده کنید. در داخل این ریل ها تسمه هایی قرار دارد که با اتصال به موتور پرده برقی پرده به حرکت در می آید.

 • پرده رولی : در پرده های رولی به موتوری احتیاج داریم که پرده ها را بالا و پایین ببرد و یا بر روی لوله ی اصلی پرده جمع نماید.
 • پرده کنار باز شو : سیستم پرده های از کنار بازشو، موتور پرده برقی در کنار ریل نصب شده و با فرمان به آن می توان پرده ها را باز یا بسته نمود. در صورتیکه پرده ی از کنار جمع شوی خانه شما از دو بخش تشکیل شده باید از دو موتور برقی برای باز و بسته کردن آن جهت بهره گیری از نور و منظره ی بیرون استفاده نمایید.

قیمت موتور پرده برقی : انواع متفاوت پرده های برقی به موتورهای با قدرت مختلف نیاز دارند. هرچقدر وزن پرده ی مورد انتخاب شما بیشتر باشد به همان اندازه به موتور با قدرت بیشتری نیاز خواهید داشت. انواع موتور پرده برقی به نسبت اینکه چند وات باشند و همینطور با توجه به اینکه از چه برندی باشند قیمت متقاوتی دارند.

 

 

پرده منازل هوشمند !؟

علاوه بر این سیستم هوشمند را می توانید طوری تنظیم کنید که هنگام ورود شما به منزل وقتی کارت مخصوص را روی دستگاه کارتخوان کشیدید، همزمان با خاموش کردن دزدگیر و بازکردن درب منزل و فعال کردن روشنایی اتوماتیک در تمام منزل ، پرده های برقی خانه شما نیز بصورت اتوماتیک باز شوند و یا هنگام خروج از خانه بسته شوند.

 

 پرده برقی هوشمند ساختمانی

 

قابلیت های سیستم پرده برقی در خانه های هوشمند :

 • قابلیت اجرای ریل بصورت وسط بازشو و یا کنار رو و بالارو.
 • قابلیت کارکرد ریموت کنترلی و از راه دور تنها با اتصال به خانه هوشمند.
 • قابلیت کشش پرده تا وزن بیش از 100 کیلوگرم و 10 متر تنها با یک موتور قدرتمند.
 • قابلیت نصب موتور پرده به سمت بالا و پایین با توجه به نیازهای مورد انتظار.
 • دارای قدرت تشخیص سنسور داخلی حرارتی برای جلوگیری از فرسایش موتور و قابلیت خاموش کردن اتوماتیک موتور پرده برقی و عملکرد دستی آسان.
 • امکان کنترل از طریق رایانه شخصی و تلفن همراه فقط با استفاده از آپ نصب شده.
 • قابلیت تصحیح خودکار محل شروع و توقف موتور برای جلوگیری از کشش نخ در پرده ها لوکس و گران قیمت.
 • امکان توقف خودکار در هر کجای ریل پرده برقی و تنها با استفاده از کلید سناریو.
 • منبع تغذیه AC و توان بالای حداکثر 100 واتی.
 • امکان موازی سازی و همزمان سازی چند موتور و کنترل مجزا پرده برقی اتاق ها و نشیمن.
 • تنظیم خودکار سازی توقف و کنترل پرده برقی.
 • امکان اتصال به سیستم فرمان مرکزی خانه هوشمند.
 • توقف خودکار موتور در صورت ایجاد مشکل در ریل یا برخورد با مانع.
 • موتور سایلنت و بی صدا .
 • سیم پیچ تمام مسی یا سفارشی.
 • ترمز دو لبه و کاهش سرعت در لبه ها ریل.
 • قابلیت استفاده از موتور DC برای تنظیم سرعت و افزایش راندمان.
 • دارای گیربکس قوی با بلبرینگ و چرخ دنده ضد فرسایشی.
 • قابلیت اجرای سناریوپذیری بر روی ریموت کنترل RF.
 • قابلیت کنترل هر پرده دلخواه جهت باز و بسته شدن براساس نور شب و روز.
 • قابلیت کوک کردن پرده در ساعات خاص.